Nenásilná komunikace stojí na záměru spolupracovat a porozumět potřebám všech zúčastněných stran. To se projevuje ve způsobu, jakým přemýšlíme, ve slovech a jazyce, kterým se vyjadřujeme, a také ve způsobu, jakým vůči druhým uplatňujeme vlastní vliv a moc. Procesy nenásilné komunikace, které pomáhají uchopení podstaty nenásilí, vyvinul Marshall B. Rosenberg a rozšířil je mezi lidi a organizace po celém světě.
Více o nenásilné komunikaci se dovíte na webu Institutu nenásilné komunikace www.ink.cz nebo v Nenásilném podcastu na všech vašich oblíbených platformách nebo zde www.nenasilnypodcast.cz
Prostor pro orientaci v sobě, která vám přinese víc jasnosti a porozumění. Nástroje pro nahlížení světa objektivem potřeb, které nabízí spolupráci, nenásilí, lehkost, a lepší vztahy. Trénink zvládání náročných konfliktných situací, který zjednoduší každodenní fungování. Práci s vlastními kapacitami, která vede k nacházení zdrojů a k "rozpouštění mělbychů". Sebe empatii, která nabídne zjemnění, cestu k lepší emoční regulaci i přijetí sebe sama. Empatii k druhým, která umožní efektivnější spolupráci a nastavování hranic. a Jazyk, který je cestou k esenci nenásilí v nás, v našich vztazích, v našich kolektivech a týmech i v naší společnosti.
Nenásilná komunikace mě potkala, jako většina dobrého v mém životě, náhodou a zaryla se hluboce do mého každodenna. Cítím z ní sílu, výzvu a naději. Sílu nekonečna možností lidského kontaktu, skutečného pochopení, porozumění a plného bytí spolu. Výzvu, jak nepřestávat kultivovat nenásilí ve své vnitřní krajině, v kontaktu s dalšími lidmi, ve fungování nejen skupin a organizací, ale i na systémové celospolečenské úrovni či ve spojitosti s tématem moci. Naději, že lepší svět založený na empatii, spolupráci a naplňování potřeb všech je možný.
Jsem vděčná, že můžu spolupracovat s kolektivem lektorstva v rámci INSTITUTU NENÁSILNÉ KOMUNIKACE: s Evou Malířovou, Hanou Švábíkovou, Petrem Sucháčkem, Petrem Holíkem, Radkem Šípem a Adamem Čajkou.